ازدواج ,کشور ,طلاق ,کاهش ,هزار ,باروری ,وزارت بهداشت ,دفتر سلامت ,مدارس وزارت ,بیان اینکه ,جمعیت، خانواده ,مدارس وزارت بهداشت ,سلامت جمعیت، خانو

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه از سال ۸۵ تا سال گذشته روند ازدواج در کشور کاهش داشته، گفت: در طول سال ۹۳، فقط ۷۲۴ هزار و ۳۴۵ ازدواج در کشور ثبت شده است.محمداسماعیل مطلق ظهر یکشنبه در همایش ترویج ازدواج سالم در جوانان در محل سالن همایش های بین المللی شهر زنجان، افزود: بیش از ۱۳ میلیون دختر و پسر در کشور در آستانه ازدواج قرار دارند و بخشی از آن‌ها نیز در حال پشت سر گذاشتن سن مناسب ازدواج و باروری(۱۸ تا ۳۵ سال) هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، وی ادامه داد: نسبت به سال ۹۲، نرخ ازدواج در کشور ۶.۵ درصد کاهش و نرخ طلاق نیز ۵.۵ درصد افزایش داشته است و متاسفانه وضعیت طلاق در کشور از سال ۸۵ تا پارسال با روند رو به رشد مواجه بوده، به گونه‌ای که طی سال گذشته ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ طلاق در کشور ثبت شده و این آمار خوبی نیست.

وقوع ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ واقعه طلاق در کشور

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای ازدواج باید مبتنی بر آگاهی و شناخت همه جانبه فرد و خانواده‌اش باشد گفت: نجات از سرگردانی و احساس امنیت، تکامل اجتماعی، ارضای صحیح غرایز جنسی و تداوم نسل از اثرات ازدواج موفق به شمار می‌رود. در واقع افرادی که ازدواج مناسب دارند شادتر بوده و از نظر جسمانی سالم‌ترند. علاوه بر این، رشد اخلاقیات به موازات رفع نیازهای فطری و معنوی فقط در سایه ازدواج سالم میسر می‌شود.

مطلق با بیان اینکه در سال ۸۳ از هر ۱۰ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شد افزود: سال گذشته  ثبت یک طلاق در مقابل ثبت ۴.۴ ازدواج صورت گرفته است.

وی گفت: سال گذشته ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ واقعه طلاق در کشور به وقوع پیوسته که این در شان کشور اسلامی نیست.

شتاب افزایش سن ازدواج در خانم‌ها بیشتر از آقایان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره این‌که از سال ۴۵ تا ۹۰، شتاب افزایش سن ازدواج در خانم‌ها بیشتر از آقایان بود گفت: متاسفانه قدرت باروری بعد از ۳۵ سالگی کاهش یافته و مشکلاتی را برای سلامت مادر و جنین ایجاد می‌کند و در صورت اقدام برای بارداری ممکن است بانوان با مشکلاتی نظیر فشار خون و دیابت مواجه شده و نیاز به کنترل منظم وضعیت جسمانی خود دارند.

مطلق گفت: نرخ باروری کشور ۱.۸ اعلام شده است و نرخ باروری زیر ۲.۱ تهدید جمعیت محسوب می‌شود.

منبع اصلی مطلب : آمار و اطلاعات کاربردی
برچسب ها : ازدواج ,کشور ,طلاق ,کاهش ,هزار ,باروری ,وزارت بهداشت ,دفتر سلامت ,مدارس وزارت ,بیان اینکه ,جمعیت، خانواده ,مدارس وزارت بهداشت ,سلامت جمعیت، خانو
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : کاهش روند ازدواج وافزایش طلاق درکشور